گوشی هواوی بخریم یا سامسونگ؟

گوشی هواوی بخریم یا سامسونگ؟

یکی از سوالاتی که هنگام خرید موبایل ذهن افراد را درگیر می کند این است که  از چه شرکتی موبایل بخرند؟ دو برند که رقابت تنگاتنگی باهم دارند هواوی و سامسونگ هستند. در خرید موبایل معیارهای زیادی مانند قیمت، کیفیت صفحه نمایش و دوربین و چند مورد دیگر برای خریداران اهمیت زیادی دارند. با ما همراه باشیم تا بیشتر درباره این سوال صحبت کنیم

گوشی های میان رده

امروزه بسیاری از افراد می خواهند یک گوشی میان رده بخرند و بیشتر برندها به همین خاطر روی ساخت گوشی های میان رده تمرکز کرده اند. با این حال برای اینکه بدانید چه برندی را انتخاب کنید باید اول مشخص کنید از موبایل خود چه انتظاری دارید؟ برخی افراد می خواهند موبایلشان پردازنده خیلی خوبی داشته باشد و برخی دیگر صفحه نمایش قوی را می پسندند. به همین دلیل درباره گوشی های میان رده نمی توان به سادگی به این پرسش پاسخ داد. بهترین کار این است که انتخاب خود را طبق معیارهایتان محدود کنید و بین دو سه گزینه بتوانید مورد بهتر را انتخاب کنید. هواوی پردازنده های خوبی دارد و سامسونگ نیز صفحه نمایش بهتری دارد. 

گوشی های رده بالا

اگر می خواهید یک گوشی گران قیمت بخرید باید بیشتر دقت کنید. اما در این مورد هم همچنان نیازهای شما حرف اول را می زنند. سامسونگ در گوشی های گران قیمت خوب عمل کرده است اما هنوز پردازنده ای به قدرت پردازنده گوشی های هواوی ندارد پس اگر قدرت پردازنده برایتان مهم است هواوی را انتخاب کنید و در غیر اینصورت به سراغ سامسونگ بروید.

برای برخی افراد موارد دیگری نیز مهم است مثلا ممکن است یکی از معیارهای اصلی افراد این باشد که موبایلشان قلم نوری داشته باشد. اگر جزو این افراد هستید برند سامسونگ و سری نوت را باید انتخاب کنید و سراغ هواوی نروید. درباره دوربین نیز می توان گفت هر دو برند بسیار خوب عمل کرده اند. صفحه نمایش نیز که همچنان یکی از نقاط قوت سامسونگ است که سایر برندها در رقابت با آن آنچنان موفق نبوده اند.

رقابت بین سامسونگ و هواوی

سامسونگ برای مدت ها با گوشی های خود بازار را در دست داشته و بیشترین سود را از آن خود کرده است اما در سال 2019 این اتفاق تکرار نشد. در این سال سامسونگ با سود 3 درصدی کمترین سود این سال ها را داشته و در مقابل، هواوی توانسته بازار را به دست بگیرد. با تحریم هایی که دولت ترامپ علیه برند هواوی اجرا کرد همه فکر می کردند برند هواوی دچار مشکل می شود اما اینطور نشد و همچنان به سوددهی خود ادامه داد. با وجود اینکه تحریم ها کار این شرکت را سخت کرده اند اما هنوز هم هواوی از عرصه رقابت حذف نشده است و احتمالا در آینده نیز شاهد رقابت دو برند سامسونگ و هواوی خواهیم بود. 

حرف آخر

در آخر باید گفت نمی توان پاسخ مشخصی برای سوال اصلی خود که سامسونگ بهتر است یا هواوی پیدا کنیم. زیرا هر فرد معیارهای خاص خود را دارد و نمی توان از یک نسخه برای همه افراد استفاده کرد. با این حال در وضعیت فعلی برند سامسونگ پرفروش ترین برند است و بیشتر کاربران ترجیح می دهند از این برند خرید کنند اما این مسئله نباید باعث شود فکر کنید هواوی خوب نیست! اصلا اینطور نیست. هواوی در این مدت خیلی خوب پیشرفت کرده و به رقیب سرسختی برای سامسونگ تبدیل شده است. هواوی امروزه جایگاهی دارد که قبلا از آن برند اپل بود.

اگر هزینه برایتان اولویت دارد احتمالا هواوی را انتخاب خواهید کرد زیرا نسبت به سامسونگ ارزان تر است و در عین حال امکاناتی که ارائه می کند هم ردیف سامسونگ است. بهر حال اگر در انتخاب خود از معیارهای دیگری استفاده می کنید و یا در این مورد تجربه ای دارید می توانید آن را با ما در میان بگذارید.