گوشی سامسونگ بخریم یا گوشی اپل؟

گوشی سامسونگ بخریم یا گوشی اپل؟

سامسونگ و اپل از برجسته ترین برند های روز بازار موبایل فروشی در ایران و جهان می باشند که از فروش بسیار بالایی در سال های اخیر بهره مند بوده اند. یکی از دغدغه های خریداران گوشی همراه انتخاب گوشی های سامسونگ و یا گوشی های اپل است. یکی از دلایل سختی انتخاب بین این دو برند، رقابت بالای آن ها با هم و امکانات بی نظیر آخرین ورژن هر دو برند می باشد‌. سیستم عامل های این دو گوشی موبایل، طراحی بی نظیر، سخت افزار های قوی و ... از دیگر عواملی هستند که انتخاب و خریداری موبایل اپل یا سامسونگ را مشکل می نمایند. اکنون به بررسی تفاوت ها و شباهت های این دو برند برای خریداری راحت تر و انتخاب بهتر، می پردازیم: 


طراحی

شباهت های سبک طراحی این دو برند: نحوه ی قرار گیری دکمه ی پاور و صدا در یک مکان، استفاده از تعداد یکسان بلندگو یعنی دو عدد در هر گوشی، کسب استاندارد IP68 که نشان دهنده ی مقاومت گوشی موبایل در برابر آب و گرد و خاک می باشد. هم چنین بدنه ی تمامی این گوشی ها از شیشه و فلز می باشد. 

تفاوت های سبک طراحی برند های اپل و سامسونگ: در جلوی گوشی های سامسونگ، هیچ گونه فرو رفتگی دیده نمی شود و سطح کاملا صاف و یکنواختی دارد اما گوشی های اپل مقاومت بیشتری دارند زیرا در قاب بدنه ی آن ها از فولاد ضد زنگ استفاده شده است و طراحی آن ها ضخیم تر و مقاوم تر می باشد. از مزیت های دیگر گوشی اپل می توان به سبک تر بودن آن در کنار مقاومت بیشتر اشاره کرد. از مزیت های بسیار مهم برند سامسونگ هم می توان حفظ کردن جک 3.5 میلیمتری هدفون را بیان نمود. 


صفحه نمایش

شباهت ها: تمامی صفحه نمایش های به کار رفته در هر دو برند نام برده، توانایی نمایش ۱۶ میلیون رنگ و ابعاد بسیار بالای نمایشگر می باشد. این مزیت، باعث ارتقای این دو برند نسبت به سایر برند های موجود شده است. 

تفاوت های صفحه نمایس در این دو برند: صفحه نمایش در آیفون ها، Super Retina و در گوشی های سامسونگ Super AMOLED می باشد. محافظ های صفحه ای که در گوشی های اپل مورد استفاده قرار می گیرد، نسبت به صفحه گوریلا گلس سامسونگ دارای کارایی و کاربرد بیشتری می باشد. 

دوربین

شباهت های موجود: هر دو برند برای تولید محصولات خود از دوربین های دوگانه ۱۲ مگاپیکسلی استفاده می نمایند که دارای توانایی کاهش تاثیر لرزش های دست، تشخیص قاز، فوکوس بر یک نقطه و زوم دو برابری هستند. این قابلیت موجب شده است تا عکس های تهیه شده با این گوشی ها کیفیت مناسب و خوبی داشته باشند. 

تفاوت: کیفیت دوربین و عکس برداری در گوشی های اپل بیشتر از گوشی موبایل سامسونگ می باشد. 


سیستم عامل

به طور کلی می توان گفت که سیستم عامل گوشی های اپل بهتر از گوشی های سامسونگ می باشد. سیستم عامل آیفون دارای قابلیت انیموجی می باشد که به تازگی در گوشی های سامسونگ با نام AR Emoji مشاهده می شود.  


باتری

شارژ دهی گوشی های سامسونگ علی رغم پیشرفت های گوشی اپل، نسبت به این برند بهتر می باشد.